Valta ry:n hallitus 2019

Valta ry:n hallitus 2019 järjestäytyi 14.12.2018. Yhteystiedot löydät täältä.

Puheenjohtaja: Anni Mattinen
Varapuheenjohtaja: Anni Rossi
Opintovastaava: Hermanni Härkönen
Taloudenhoitaja: Henna Ukkonen
Sihteeri ja kansainvälisyysvastaava: Amira Attia
2. opintovastaava ja työelämävastaava: Hanna Siponen
Viestintä-, tietosuoja- ja tilavastaava: Amanda Laukkanen
Tuutor- ja kulttuurivastaava: Ella Mäkelä
Ympäristö- ja ulkosuhdevastaava: Outi Spolander
Kulttuuri- ja urheiluvastaava: Diego Felgueroso
Ekskursio- ja viestintävastaava: Ella Syrjänen
Tapahtumapäälliköt: Ainomaija Mikola ja Lotta Kivelä

Yhdenvertaisuus- ja hyvinvointitiimi:
Amira Attia
Diego Felgueroso
Ella Mäkelä
Hanna Siponen

Virkailijat:
Juuso Lastunen
Lotta Kallio
Emilia Ruotsala
Sofia Leinonen
Juho-Eeli Tuori
Tero Tirkkonen
Aino Pietiläinen

 

Valta ry:n vaalikokous 29.11.

Tervetuloa Politiikan ja viestinnän opiskelijoiden yhdistys Valta ry:n sääntömääräiseen vaalikokoukseen 29.11. klo 12. Kokous pidetään Uuden ylioppilastalon (Mannerheimintie 5 A) viidennessä kerroksessa Wilhelmsson-salissa.

Kokouksessa valitaan yhdistyksen hallitus vuodelle 2019. Ehdolle voi asettua kokouksessa ilmoittaen ehdokkuudestaan. Ehdolle voi asettua myös ilmoittamalla siitä etukäteen yhdistyksen hallituksen puheenjohtajistolle, mikäli on estynyt saapumaan kokoukseen. Kokouksessa valitaan hallituksen puheenjohtaja, varapuheenjohtaja, taloudenhoitaja, opintovastaava sekä 4-9 muuta hallituksen jäsentä.

Kokouksessa noudatetaan enemmistövaalitapaa. Paikalle saapujien jäsenyys tarkistetaan ovella, joten ota mukaasi kuvallinen henkilöllisyystodistus. Äänivaltaisia ovat kaikki Valta ry:n jäsenet. Toivoisimme jäsenistön saapuvan paikalle 11.45 alkaen, jotta ehdimme tarkistaa jäsenyydet ennen kokouksen alkua.

Mahdollisia kysymyksiä voi suunnata hallituksen puheenjohtaja Kaius Kiirakselle (kaius.kiiras(at)helsinki.fi) tai hallituksen varapuheenjohtaja Iina Heleniukselle (iina.a.helenius(at)helsinki.fi). Wilhelmsson on valitettavasti esteellinen tila. Lisätietoja varten voit olla yhteydessä Anni Rossiin (anni.e.rossi(at)helsinki.fi).

Kokouksen esityslista löytyy alta.

Briefly in English

Welcome to Valta ry’s election meeting on 29th November at 12 o’clock. The meeting will be held at Wilhelmsson-hall at the fifth floor of the New Student House.

The board of Valta ry for the year 2019 will be chosen at the meeting. Members of the association are eligible to run for the board positions and have the right to vote in the election. Please bring your ID to the meeting for membership confirmation.

If you have any questions about the meeting, you may contact chair of the board Kaius Kiiras (kaius.kiiras(at)helsinki.fi), or vice chair Iina Helenius (iina.a.helenius(at)helsinki.fi). Wilhelmsson is unfortunately not wheelchair accessible. For more information, contact Anni Rossi (anni.e.rossi(at)helsinki.fi).

Terveisin/Best regards

Kaius Kiiras

Puheenjohtaja/Chair, Valta ry

Kokouksen esityslista

1.     Kokouksen avaaminen

2.     Todetaan kokouksen laillisuus ja päätösvaltaisuus

3.     Esityslistan hyväksyminen

4.     Kokouksen järjestäytyminen

4.1. Valitaan kokoukselle puheenjohtaja
4.2. Valitaan kokoukselle sihteeri
4.3. Valitaan kokoukselle kaksi pöytäkirjantarkastajaa
4.4. Valitaan kokoukselle kaksi ääntenlaskijaa

5.     Valitaan yhdistykselle hallituksen puheenjohtaja

6.     Valitaan yhdistykselle hallituksen varapuheenjohtaja

7.     Valitaan yhdistykselle taloudenhoitaja

8.     Valitaan yhdistykselle opintovastaava

9.     Valitaan hallituksen jäsenet

10.  Valitaan yhdistykselle toiminnantarkastajat ja heille varahenkilöt

11.  Kokouksen päättäminen

Valta ry:n hallitus vuonna 2018

Puheenjohtaja: Kaius Kiiras, kaius.kiiras(at)helsinki.fi
Varapuheenjohtaja: Iina Helenius, iina.a.helenius(at)helsinki.fi
Taloudenhoitaja: Antti Putila, antti.putila(at)helsinki.fi
Opintovastaava: Samuel Vinkki, samuel.vinkki(at)helsinki.fi
Opintovastaava: Aku Houttu, aku.houttu(at)helsinki.fi
Sihteeri ja viestintävastaava: Anni Rossi, anni.e.rossi(at)helsinki.fi
Viestintävastaava ja tapahtumapäällikkö: Ainomaija Mikola, ainomaija.mikola(at)helsinki.fi
Tapahtumapäällikkö ja yhdenvertaisuusvastaava: Lotta Kivelä, lotta.kivela(at)helsinki.fi
Kulttuuri-, urheilu- ja ympäristövastaava: Mona Zabihian, mona.zabihian(at)helsinki.fi
Kulttuuri-, urheilu- ja ekskursiovastaava: Akseli Rouvari, akseli.rouvari(at)helsinki.fi
Tuutor- ja tilavastaava: Anni Mattinen, anni.mattinen(at)helsinki.fi
Tuutor-, kansainvälisyys- ja ulkosuhdevastaava: Emilia Tiainen, emilia.tiainen(at)helsinki.fi
Työelämäsuhdevastaava: Riia Ranta, riia.ranta(at)helsinki.fi

Juhlatoimikunta:
Amira Attia
Henna Ukkonen
Leo Taanila
Outi Spolander

Virkailijat:

Anton Varpama-Taittonen
Ella Syrjänen
Esa Laitinen
Grete Vaatmann
Hermanni Härkönen
Kaarlo Kallio
Olli Puumalainen
Samuli Graves
Tero Tirkkonen
Vilma Vähämaa